PTAKI PONAD PODZIAŁAMI Przewodnik edukacyjny

SCENARIUSZ ZAJĘĆ

NIEMAL KAŻDY CHCIAŁBY wraz z ptakami przemierzać podniebne szlaki, jak one wolny i widzący wiele. To motyw, który przewija się przez całą historię ludzkości w słowie pisanym, od starożytnych mitów po słynną "Cudowną podróż" szwedzkiej laureatki Nagrody Nobla - Selmy Ottilii Lagerlöf. Właśnie ta opublikowana w 1907 roku piękna powieść, której mały bohater przemierza świat na grzbiecie przewodniczki klucza dzikich gęsi stała się prekursorką wykorzystania snów o locie z ptakami do celów mądrej, szeroko pojętej edukacji.

Marzenie o "romantycznym sposobie" edukacji ziściło się i we współczesnej, realistycznej formie dzięki twórcom niezwykłego filmu "Makrokosmos - Podniebny taniec". To kolejny po słynnym już "Mikrokosmosie", ukazującym tajemnice życia owadów, film zrealizowany przez zafascynowanego różnorodnością świata przyrody francuskiego producenta Jacques'a Perrina. Tym razem bohaterami są ptaki wypełniające z żelazną konsekwencją odwieczne plany wędrówek...grupa wiekowa

liceum

autor

organizacja/wydawca

Przewodnik jest częścią projektu edukacyjnego Makrokosmos, treści w nim przedstawione stanowią objaśnienia do filmu. Wydawcą jest Kino Świat International Sp. z o.o.

link

Fatbirder's Top 1000 Birding Websites